کمبود 100 هزار نیروی پرستاری در کشور، آغاز پرداخت فوق العاده ویژه خبر خوش برای پرستاران

به گزارش وبلاگ خبری مَثَل، رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور از آغاز پرداخت فوق العاده ویژه پرستاران از اول دی خبر داد.

کمبود 100 هزار نیروی پرستاری در کشور، آغاز پرداخت فوق العاده ویژه خبر خوش برای پرستاران

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ خبری مَثَل، شمس الدین شمسی رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور در برنامه صبح بخیر ایران اظهار کرد: به 100 تا 130 هزار پرستار نیاز داریم تا کمبود ها برطرف شود و مجوز جذب 30 هزار نیروی جدید صادر شده است و امیدواریم زودتر این نیرو ها جذب شوند.

وی با اشاره به پرداختی پایین پرستاران اشاره کرد و گفت: یکی از مسائل پرستاران پرداخت هاست و انتظار داریم اصلاح نظام پرداخت صورت بگیرد، ما گروه های مختلف در نظام سلامت داریم و عظیم ترین بخش را پرستاران تشکیل می دهند.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور گفت: کار پرستاران در بحران کرونا 2 برابر کار کرده است، اما پرداختی ها نصف شده است و مسئولان علت آن را کاهش درآمد بیمارستان ها عنوان کرده اند و این موضوع باید مرتفع شود چرا که متاسفانه در دوران کرونا کارانه دریافتی پرستاران نصف شده است.

شمسی خبر خوشی به پرستاران داد و اضافه نمود: صدور احکام فوق العاده ویژه در برخی دانشگاه های علوم پزشکی آغاز شده است و پرداخت آن از اول دی به تدریج آغاز می شود که خبر خوشی برای پرستاران در روز پرستار است.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور خاطرنشان کرد: قانون تعرفه گذاری پرستاری از 13 سال پیش تا به امروز اجرایی نشده است و اگر نظام فی فور سرویس همچنان اجرایی می شود باید پرستاران هم مطابق همین نظام پرداخت دریافتی داشته باشند.

شمسی ادامه داد: قانون ارتقای بهره وری اجرا شده، اما کامل اجرایی نشده است و اجرای قانون مشاغل سخت و زیان آور برای پرستاران باید محقق شود.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور اظهار کرد: از مردم به دلیل رعایت ها و همراهی ها مدافعان سلامت قدردانی می کنیم و باید توجه داشت که دورهمی یلدا دغدغه پرستاران و مدافعان سلامت است و باید برای حفظ سلامت خودمان و کاهش کار مدافعان سلامت امسال دورهمی شب یلدا را کنار بگذاریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کمبود 100 هزار نیروی پرستاری در کشور، آغاز پرداخت فوق العاده ویژه خبر خوش برای پرستاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود 100 هزار نیروی پرستاری در کشور، آغاز پرداخت فوق العاده ویژه خبر خوش برای پرستاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید