کرونا، هیوندای موتورز را از پا انداخت

به گزارش وبلاگ خبری مَثَل، شرکت خودروسازی هیوندای موتورز با انتشار گزارش اقتصادی 3 ماهه نخست در امسال میلادی گفت که سود خالص آن تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا و افت شدید تقاضا در بازار های جهانی 44 درصد کاهش یافته است.

کرونا، هیوندای موتورز را از پا انداخت

به گزارش ایسنا، هیوندای موتورز که بدون شک یکی از بزرگترین خودروسازان کره جنوبی و دنیا به شمار می رود، روز پنجشنبه گزارش اقتصادی سه ماهه نخست سال 2020 میلادی را منتشر کرد که نشان می دهد سود خالص این شرکت تحت تاثیر آغاز گسترده ویروس کرونا و افت شدید تقاضا در بازار های دنیای با 44 درصد کاهش به پایین ترین میزان در یک دهه گذشته رسیده است.

طبق گزارشی که در رویترز آمده است، سود خالص هیوندای موتورز در 3 ماهه منتهی به مارس 2020 میلادی، 463 میلیارد وون معادل 376 میلیون دلار این بوده که از متوسط پیش بینی های تحلیلگران فعال در بازار خودرو نیز 607 میلیارد وون بعد نیز بسیار کمتر گزارش شده است.

سود عملیاتی این شرکت نیز با 5 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 864 میلیارد وون رسیده و درآمدزایی آن نیز 6 درصد کاهش یافته است.

هیوندای موتورز با انتشار بیانیه ای برآورد و اعلام نموده است که فرایند نزولی سودآوری این خودروساز در سه ماهه دوم امسال میلادی نیز همچنان تحت تاثیر همه گیری و شیوع گسترده ویروس کرونا تداوم پیدا خواهد نمود.

منبع: فرارو

به "کرونا، هیوندای موتورز را از پا انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا، هیوندای موتورز را از پا انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید