چمخاله؛ ساحلی اروپایی در گیلان

به گزارش وبلاگ خبری مَثَل، ساحل چمخاله یکی از زیباترین و مجهزترین و بعلاوه کم خطرترین ساحل های موجود در کشور است که در سال هزار و سیصد و نود هم از جانب وزارت کشور بعنوان برترین ساحل استان گیلان انتخاب شد. برترین جاذبه های چمخاله ساحل ماسه ای بسیار زیبا و رودخانه عظیم چمخاله میباشد.

چمخاله؛ ساحلی اروپایی در گیلان

وجه تمسیه چمخاله

چمخاله از دو واژه چم که در کردی به معنی رودخانه و خاله که در گیلکی یعنی انشعاب تشکیل یافته است. چمخاله یعنی منشعب شده از رودخانه های مختلف.

جاذبه های ساحل چمخاله

برای گشت و گذار در ساحل چمخاله کافی است تا از سکونت گاه تان پا بیرون بگذارید تا از هر قدم که در این شهر ساحلی و بندر زیبا برمی دارید لذت ببرید. لنگرود در مجاورت لاهیجان و رودسر قرار گرفته است و هر سه شهر را میتوانید روی خط ساحلی مازندران دنبال کنید و دریا را از چند موقعیت مکانی ببینید. روستاهای ییلاقی چمخاله در استان گیلان از آن دسته روستاهایی هستند که نمی توان نمونه آنرا در جای دیگری پیدا کرد.

کنار ساحل زیبای چمخاله طبیعت زیبای لیلا کوه و منطقه جنگلی خرما و اطاقور هم قرار گرفته است که در ایام نوروز با زیبایی خاص خود میتواند جاذبه زیبایی برای گردشگران مختلف باشد.

چمخاله با ماسه های مرغوبش جان می دهد برای یک بازی والیبال یا فوتبال ساحلی. چند زمین مجهز به تور و امکانات بازی در کنار ساحل برپا شده است که از اتفاق هواداران بسیاری دارد و هیجان و شور مضاعفی را به ساحل گردان منتقل می نماید. صدای فریادهای بازیکنان و صدای اصابت توپ با دستها نشان می دهد با بازیکنان آماتور رو به رو نیستید!

این ساحل چند بار میزبان مسابقات فوتبال و والیبال ساحلی کشور بوده است. حتی یک مسابقه کشتی پهلوانی گیلانی هم در این ساحل ماسه ای زیبا برگزار می گردد که دیدنش حتماً خالی از لطف نیست.

جهت دسترسی به چمخاله

در حرکت از تهران به سمت چمخاله باید بعد از پشت سر گذاشتن جاده چالوس و رامسر و ورود به استان گیلان به سمت لنگرود برانید.

برای رسیدن به چمخاله از شهر لنگرود، از خیابان آزادگان به بلوار جمهوری اسلامی رفته و در سرانجام وارد جاده چمخاله شوید. با یک رانندگی 10 الی 12 دقیقه ای به ساحل چمخاله خواهید رسید.

منبع: گردشبان

به "چمخاله؛ ساحلی اروپایی در گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چمخاله؛ ساحلی اروپایی در گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید