نخست وزیر تایوان پس از شکست در انتخابات استعفا کرد

به گزارش وبلاگ خبری مَثَل، خبرنگاران: نخست وزیر تایوان پس از آنکه حزب حاکم مورد حمایت چین در انتخابات محلی این کشور بازنده شد از سمت خود استعفا کرد.

نخست وزیر تایوان پس از شکست در انتخابات استعفا کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خبری مَثَل به نقل از بی بی سی، جیانگ یی-هوا نخست وزیر تایوان در حالی استعفای خود را اعلام نموده است که حزب کی ام تی در انتخابات محلی شکست خورده و کنترل بعضی مناطق از جمله شهرداری تایپه پایتخت را از دست داده است.

انتخابات امروز شنبه در تایوان به نوعی یک همه پرسی برای روابط این کشور با چین بوده است. حامیان حزب کی ام تی خواهان روابط خوب و نزدیک با چین هستند. چین و تایوان -متحد نزدیک آمریکا- پس از سرانجام جنگ جهانی دوم در سال 1949 میلادی تاکنون به صورت جداگانه اداره می شوند.

در سال های اخیر حزب کی ام تی تایوان متمرکز بر کاهش تنش ها با چین و ایجاد روابط مالی نزدیک با این کشور شده است. بعضی مردم نگران این مساله هستند که پیروزی حزب مخالف دموکراتیک در انتخابات اخیر به رقابت این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 میلادی نیز یاری کند. اگر این حزب در انتخابات ریاست جمهوری تایوان به پیروزی برسد ممکن است روابط چین-تایوان را تغییر دهد و این مساله موجب تنش مجدد در روابط با پکن خواهد شد.

حزب دموکراتیک تایوان از استقلال رسمی این کشور از چین حمایت می نماید. نخست وزیر تایوان در جمع وبلاگ خبری مَثَل گفته است که به منظور قبول مسئولیت شکست در انتخابات از سمتش استعفا داده است.

چند لحظه بعد از اعلام این تصمیم ، رئیس جمهور تایوان نیز رسما از هواداران حزب کی ام تی به خاطر اینکه همه را ناامید نموده است عذرخواهی کرد.

ع

منبع: تسنیم

به "نخست وزیر تایوان پس از شکست در انتخابات استعفا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر تایوان پس از شکست در انتخابات استعفا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید