مسکو: اظهارات غیرمسئولانه ترکیه درباره سوریه تنش ها را افزایش می دهد

به گزارش وبلاگ خبری مَثَل، وزارت دفاع روسیه روزجمعه خاطرنشان کرد که اظهارات غیرمسئولانه ترکیه درباره گلوله باران ارتش ترکیه، تنش ها را افزایش می دهد.

مسکو: اظهارات غیرمسئولانه ترکیه درباره سوریه تنش ها را افزایش می دهد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خبری مَثَل، وزارت دفاع روسیه عصر روز آدینه طی بیانیه ای بیان کرد که اظهارات غیرمسئولانه ترکیه درباره گلوله باران ارتش سوریه، تنش ها را افزایش می دهد.

روز آدینه ارتش ترکیه مدعی شد که در گلوله باران مواضع ارتش سوریه، 63 نفر را خنثی نموده است. (ارتش ترکیه زمانی از عبارت خنثی کردن استفاده می نماید که نیروهای طرف مقابل دستگیر یا کشته باشد.

در ادامه بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: اظهارات ترکیه درباره وقوع تلفات در ارتش سوریه در ادلب صحیح نمی باشد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه نیز روز پنجشنبه با صدور بیانیه ای گفت: از نظر ما، استفاده از حوادث غمبار با هدف کسب امتیازهای سیاسی در داخل [ترکیه]، غیرقابل قبول است.

وزارت خارجه روسیه سپس از کنندگان و مسئولان ترکیه ای خواست قویاً از چنین اظهارات تحریک آمیزی که، به هیچ وجه کمکی به مذاکرات سازنده میان دو کشور بر سر موضوع راه حل سوریه نمی کنند، اجتناب کنند.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز در این باره شرح داد: باید توجه داشت که تمام مناطق کاهش تنش در سوریه، به عنوان ابزار موقت تشکیل شده اند که نباید به هیچ طریق مانع حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور شوند، همچنین مبارزه با تروریست های شناخته شده از سوی سازمان ملل را نیز متوقف نکند.

پیشتر وزارت دفاع روسیه با انتقاد از عدم پایبندی ترکیه به تعهدات خود ذیل توافق سوچی در خصوص ادلب، ترکیه را مسبب وخامت اوضاع در این استان سوری معرفی کرد.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مسکو: اظهارات غیرمسئولانه ترکیه درباره سوریه تنش ها را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: اظهارات غیرمسئولانه ترکیه درباره سوریه تنش ها را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید