مردم آمریکا به خیابان ها ریختند

به گزارش وبلاگ خبری مَثَل، خبرنگاران : بعد از انتشار ویدئوی کشته شدن یک نوجوان 13 ساله غیرمسلح توسط پلیس آمریکا، هزاران نفر از مردم شیکاگو برای اعتراض به خشونت پلیس این کشور تظاهرات کردند.

مردم آمریکا به خیابان ها ریختند

به گزارش وبلاگ خبری مَثَل به نقل از فارس، به نوشته وبگاه شبکه ای بی سی نیوز، اداره پلیس شیکاگو بعد از روبرو شدن با تظاهرات چند هزار نفری از مردم این شهر یک روز بعد از انتشار ویدئوی قتل آدام تولیدو، گفت که انتظار تداوم تظاهرات و افزایش آن در روزهای آینده را نیز دارد.

تظاهرات کنندگان در این شهر قصد داشتند از محله لوگان اسکوئر به سمت خانه لوری لایتفود شهردار شیکاگو راهپیمایی نموده و خواهان جلوگیری از تداوم خشونت پلیس شوند که موانع نیروهای امنیتی مانع نزدیک شدن آنها به خانه شهردار شد.

همزمان با افزایش تعداد مشارکت کنندگان در این تظاهرات، معترضان نیز می گفتند به یک نظام پلیسی اعتراض دارند که دیگر به درستی عمل نمی کند و اجازه کشتار مردم بی گناه را می دهد.

رسانه های آمریکایی گزارش دادند، علی رغم اینکه این تظاهرات با وجود تعداد زیاد معترضان به شکلی کاملا مسالمت آمیز برگزار گردید اما در اواخر با دخالت پلیس و نیروهای امنیتی، به خشونت و درگیری کشیده شد.

منبع: اقتصادنیوز

به "مردم آمریکا به خیابان ها ریختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم آمریکا به خیابان ها ریختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید