لبنان، افشای نام شکنجه گران اردوگاه الخیام

به گزارش وبلاگ خبری مَثَل، رئیس اردوگاه خیام نام شکنجه گران و جاسوسان این اردوگاه را فاش و از دولت لبنان به دلیل کوتاهی در رسیدگی به این موضوع انتقاد کرد.

لبنان، افشای نام شکنجه گران اردوگاه الخیام

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خبری مَثَل به نقل از پایگاه خبری العهد محمد صفا رئیس اردوگاه خیام دیروز یک کنفرانس مطبوعاتی نام شکنجه گران و جاسوسان آنها در این اردوگاه را فاش کرد. وی در این میان از فرماندهان، بازجویان ، پلیس، پرسنل آشپزخانه و پرستاری و پذیرایی و مأمورانی که در بین بازداشت شدگان به عنوان جاسوس فعالیت می کردند، نام برد. صفا اضافه نمود اینها کمتر از مأموران و شکنجه گران بزرگ خطرناک نیستند؛زیرا براساس اطلاعاتشان جزء تیراندازان و جاسوسان و بازجویان بودند.

صفا از سفر یک هیئت از بخش جنایت های جنگی در کانادا به لبنان در سال های 2001 و 2002 و نیز نشست خود با کمیته پیگیری مسئله بازداشتیان در آن موقع که به هدف شنیدن شهادت اسرای آزادشده ای که در اردوگاه خیام مورد شکنجه قرار گرفته بودند٬ صورت گرفت، اطلاع داد.

وی توضیح داد که در آن موقع٬ کانادا از اعطای پناهندگی به هریک از جاسوسان آنتوان لحد که شرکت آنها در شکنجه ها ضد بازداشت شدگان ثابت شده بود خودداری می کرد.

طبق گفته های رئیس اردوگاه خیام ٬ نام هایی که به هیئت کانادایی گفته شد٬ عامر فاخوری و ریاض عبدالله و عصام جروان و چند نفر دیگر بودند.

صفا ابراز تعجب کرد که یک هیئت کانادایی برای پیگیری جنایت های جنگی بلافاصله پس از آزادسازی اسرا وارد لبنان شد؛ درحالی که دولت لبنان تازه پس از 38 سال می خواهد به شهادت جاسوسان گوش دهد.

صفا به همین دلیل خواهان برطرف اهمال و سستی و نیز فعالیت بر اساس توافق نامه ها و معاهدات بین المللی مقابله با شکنجه در لبنان شد. وی اشاره نمود که احکام سهل انگارانه زمینه را برای بازگشت جاسوسی مانند عامر فاخوری مهیا نموده و باید با همه جاسوسان به عنوان جنایتکارهای جنگی برخورد شده و در مقابل قصرها و فرودگاه بیروت و ورودی شهرها و روستاها پارچه سیاه بزنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لبنان، افشای نام شکنجه گران اردوگاه الخیام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنان، افشای نام شکنجه گران اردوگاه الخیام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید