فیس بوک دهها حساب کاربری را مسدود کرد

به گزارش وبلاگ خبری مَثَل، تنها یک هفته قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، فیس بوک از مسدود کردن حساب های کاربری متعدد که قصد داشتند روی افکار عمومی این کشور تأثیر منفی بگذارند، خبر داده است.

فیس بوک دهها حساب کاربری را مسدود کرد

یکی از این حساب ها در فیس بوک و 22 حساب در اینستاگرام مربوط به مکزیک و ونزوئلا اعلام شده اند و فیس بوک ادعا کرده که این حساب ها مطالبی را به انگلیسی و اسپانیایی در مورد وقایع و رویدادهای سیاسی آمریکا با هدف دستکاری افکار عمومی منتشر می کردند.

فیس بوک افزوده که 12 حساب کاربری و 6 صفحه دیگر در فیس بوک و نیز 11 حساب کاربری در اینستاگرام را نیز به همین علت مسدود کرده است.

ناتانیل گلیشر رئیس واحد سیاست گذاری امنیتی فیس بوک تلاش های اجرا شده در این زمینه را محدود و ناموثر دانسته و هدف از این اقدامات را ایجاد بی اعتمادی و تفرقه دانسته است.

برخی سیاستمداران جمهوری خواه آمریکایی و در رأس آنها ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا بارها فیس بوک، توئیتر و دیگر شبکه های اجتماعی این کشور را به اهمال در برخورد با حساب های کاربری که قصد دارند در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دخالت کنند، متهم کرده اند. با این حال مدیران شبکه های اجتماعی یادشده این اتهامات را رد کرده اند.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "فیس بوک دهها حساب کاربری را مسدود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیس بوک دهها حساب کاربری را مسدود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید