ضرورت همراهی و همکاری اصناف برای اجرای پروتکل های بهداشتی

به گزارش وبلاگ خبری مَثَل، خبرنگاران/آذربایجان شرقی مدیر گروه بیماری های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز بر ضرورت همراهی و همکاری اصناف با کارشناسان مرکز بهداشت برای اجرای هر چه بهتر پروتکل های بهداشتی تاکید نمود.

ضرورت همراهی و همکاری اصناف برای اجرای پروتکل های بهداشتی

سیمین خیاط زاده در گفت وگو با وبلاگ خبری مَثَل با اشاره به تنظیم برنامه زمانبندی در معاونت بهداشتی برای بازدید از صنوف مختلف به منظور نظارت بر اجرای شیوه نامه های بهداشتی، بیان نمود: اگر کارشناسان ما در آنالیز هایشان متوجه شوند که اشکالی در اجرای دستورالعمل های بهداشتی وجود دارد، در وهله اول تذکر داده و سپس در صورت تکرار مجدد، اقدام به برخورد می نمایند.

وی گفت: بعضی از صنوف در تهیه، فراوری و توزیع مواد غذایی فعالیت دارند که بازدید از این اصناف بر عهده همکاران بهداشت محیط است؛ بازدید از بعضی صنوف هم مانند مکانیکی ها بر عهده همکاران بهداشت حرفه ای است.

وی گفت: در بعضی موارد مانند مکانیکی ها شاید شست وشوی مکرر دست سخت باشد، اما به دلیل تردد بسیار زیاد مردم به این مکان ها احتمال آلودگی بسیار زیاد است.

خیاط زاده اضافه نمود: دستگیره، فرمان و درب خودرو مرتب توسط دست ها لمس شده و ممکن است دست ها با بینی و دهان و اجزای صورت هم تماس پیدا نمایند.

وی گفت: توصیه می کنیم به هیچ وجه تعداد افراد زیادی وارد این مغازه ها که عمدتا کوچک هستند، نشوند و تا انتها انجام کارشان در بیرون منتظر بمانند.

خیاط زاده یادآور شد: به عنوان مثال در بعضی موارد دیده می گردد که تعمیرکار، کاپوت ماشین را بالا زده و تعداد افراد زیادی دور آن جمع شده و به آنالیز اشکالات فنی ماشین می پردازند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ضرورت همراهی و همکاری اصناف برای اجرای پروتکل های بهداشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت همراهی و همکاری اصناف برای اجرای پروتکل های بهداشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید