شاهد خیزش علمی دوران بحران کرونا در کشور هستیم

به گزارش وبلاگ خبری مَثَل، فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران اظهار کرد: در شرایط فعلی، علی رغم وجود تلخ کامی هایی در زمینه بحران کرونا، شاهد بروز و خیزش علمی در کشور هستیم.

شاهد خیزش علمی دوران بحران کرونا در کشور هستیم

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری وبلاگ خبری مَثَل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تفاهم نامه گسترش همکاری های علمی میان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حوزه فناوری های سلامت، با موضوع استفاده از ظرفیت های نوین پزشکی از راه دور، پزشکی سلامت محور و مقابله با بیماری ها، به ویژه بیماری کرونا امضا شد.

علیرضا زالی در این باره گفت: با تلاش محققین جوان در شرایط بحرانی تقابل با کووید -19، برنامه های خوبی شکل گرفته و جوانه هایی درحال رویش است که با حمایت مدبرانه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) شاهد این بودیم که میانبرهایی در زمینه تأمین لجستیک های مادی و معنوی محقق شده است.

وی در آیین امضای تفاهم نامه میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و دانشگاه در حوزه فناوری های سلامت و پیشگیری و مقابله با کووید -19 با اشاره به اینکه امروز با حمایت مالی و معنوی دکتر مخبر، رئیس ستاد، شاهد تحقق 6 پروژه دانش بنیان در زمینه غربالگری تشخیص و درمان بیماری کرونا بودیم، شرح داد: در زمینه اموری که با مدیریت، همراهی، همدلی و پشتیبانی مادی و معنوی و سرمایه گذاری هوشمندانه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) شکل گرفته، شاهد تحقق بخشی از این دستاوردها بودیم.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران در خصوص موضوع این تفاهم نامه، ادامه داد: در قالب این تفاهم نامه سه محور اساسی استفاده از ظرفیت های فناوری های نوین، تکنولوژی های نوین پزشکی به ویژه در موضوع پزشکی از راه دور و پزشکی سلامت محور با ابزارهای نوین و مقابله با انواع بیماری ها، در برنامه های راهبردی ستاد و دانشگاه قرار گرفت.

زالی با بیان اینکه در کشور به علت ذخایر بکر ژنتیکی از ظرفیت های بالایی برخوردار هستیم، افزود: بسیاری از بیماری ها باید در تعاقب طراحی و ترسیم الگوی ژنتیکی کشوری انجام شود، تلاش داریم با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در زمینه نوین ژنتیکی فعالیت کنیم که ظرفیت سازی و دامنه ژنتیک محاسباتی یکی از این مباحث مهم است.

وی در خصوص موضوع بیماری های واگیردار، غیرواگیر، نوپدید و بازپدید در این تفاهم نامه، اظهار کرد: مطمئن هستیم با اعتماد حوزه سرمایه گذاری ستاد و نگاه عالمانه و آکادمیک محور ستاد، از امروز شاهد جنب و جوش نوینی در مراکز تحقیقاتی، بهداشتی و درمانی دانشگاه و طراحی میانبرهای عملیاتی برای مقابله با بیماری ها، به ویژه کرونا خواهیم بود. سعی داریم با حرکت جهادی و نوین جهش وار مبتنی بر نیازها و تقاضاهایی که ستاد برای ما اولویت گذاری می کند، گام برداریم.

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "شاهد خیزش علمی دوران بحران کرونا در کشور هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهد خیزش علمی دوران بحران کرونا در کشور هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید