دکوراسیون آشپزخانه مینیمال چگونه است؟

به گزارش وبلاگ خبری مَثَل، دوری از تجملات و لوازم تزئینی اضافی و غیر ضروری و استفاده از لوازم مهم و ضروری پرکاربرد به سبکی مدرن و زیبا در آشپزخانه به سبک مینیمالیسم نیز خبری از شلوغی و بی نظمی بی دلیل نیست و لوازم اضافی جایی در چیدمان دکوراسیون آشپزخانه مینیمال ندارند.

دکوراسیون آشپزخانه مینیمال چگونه است؟

آشپزخانه های مینیمال بر طبق اصول سادگی طراحی می شوند، در واقع مینیمال به معنای ساده گرایی است. که با استفاده از عناصر مکمل یک نمای ساده و در عین حال مدرن و امروزی را از آشپزخانه ایجاد می نماید. وبلاگ خبری مَثَل میخواهد در این مطلب به طور خاص بر موضوع دکوراسیون آشپزخانه مینیمال تمرکز نماید و نکاتی را در زمینه طراحی و چیدمان آشپزخانه کوچک به سبک مینیمالیستی برای شما همراهان همیشگی ارائه کنیم.

انتخاب رنگ روشن برای آشپزخانه مینیمالیستی

اولین و مهم ترین نکته ای که برای داشتن آشپزخانه ای به سبک مینیمالیستی باید بدانید و به آن توجه کنید، استفاده از رنگ روشن است. بهترین پیشنهاد برای رنگ آشپزخانه های به سبک مینیمال در بین رنگ های مناسب برای آشپزخانه، رنگ سفید است. رنگ سفید القا کننده حس آرامش و پاکی و در واقع کامل ترین رنگ ها است.

نورپردازی در دکوراسیون آشپزخانه مینیمال

یکی دیگر از ویژگی های دکوراسیون آشپزخانه مینیمال، وجود نور است. اگر در آشپزخانه خود پنجره و نورگیر خوبی دارید، از آن نهایت استفاده را ببرید. برای اینکار می توانید از پرده های ساده و نازک بهره ببرید که نور را از خود عبود می دهد یا حتی می توانید اصلا از پرده استفاده نکنید و اجازه دهید نور کاملا وارد آشپزخانه تان گردد.

آشپزخانه مینیمالیستی با کابینت های ساده و توکار

در طراحی آشپزخانه مینیمالیستی، بهترین انتخاب برای کابینت، انتخاب ترکیبی از کابینت های جادار و توکار است که نمایی از داخل به بیرون ندارند؛ یعنی داخل این کابینت ها و محتویات آن ها از بیرون قابل مشاهده نیست و در عین حال جای زیادی برای لوازم شما دارند. به این ترتیب می توانید حس منظم و مرتب بودن را در آشپزخانه در هر زمانی از روز داشته باشید.

استفاده از مرمر و سنگ های ساده و صیقلی

سنگ مرمر یکی دیگر از ایده های فوق العاده زیبا و جذابی است که می توانید از آن برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه مینیمال خود بهره ببرید. این سنگ در کنار سادگی و زیبایی خود، اصالت و جذابیت زیادی را در آشپزخانه مینیمالیستی شما، به ارمغان می آورد.

استفاده از چوب و طرح چوب در آشپزخانه مینیمالیستی

چوب یکی از دیگر عناصر زیبا و اصیل است که می توانید در آشپزخانه مینیمالیستی خود آن را به کار ببرید. در دنیای امروز استفاده از چوب، مخصوصا چوب هایی با رنگ روشن و طبیعی، می تواند نشانگر ساده گرایی باشد و به علاوه می تواند زیبایی آشپزخانه شما را دو چندان کند. شما می توانید از عناصر چوبی در آشپزخانه مینیمالیستی خود بهره ببرید.

چیدمان آشپزخانه های کوچک به سبک مینیمالیسم

از آنجا که در سبک مینیمالیسم از وسایل اضافی اجتناب می گردد و تنها وسائل مهم و کاربردی مورد توجه واقع شده است، این سبک می تواند بهترین راهکار برای آشپزخانه های کوچک و کم جا باشد. در سبک مینیمالیسم تاکید بر استفاده از حداقل ها است. هر چیز اضافی را از آشپزخانه حذف کنید تا فضای کافی برای کار در آن را داشته باشید. به علاوه، با توجه به این که یکی از رنگ های پر استفاده در سبک مینیمالیستی، رنگ های روشن است، با استفاده از این سبک می توانید آشپزخانه خود را عظیم تر جلوه دهید.

منبع: پیام دلتا

به "دکوراسیون آشپزخانه مینیمال چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکوراسیون آشپزخانه مینیمال چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید