دومین افشاگر اوکراین گیت هم پا پیش گذاشت

به گزارش وبلاگ خبری مَثَل، شبکه ای بی سی نیوز خبر داد، دومین افشاگر ماجرای اوکراین گیت که طبق برخی گزارش ها اطلاعات بسیاری درباره تماس تلفنی دونالد ترامپ با رئیس جمهور اوکراین دارد، برای افشاگری پا پیش گذاشته است.

دومین افشاگر اوکراین گیت هم پا پیش گذاشت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خبری مَثَل، با گذشت یک روز از انتشار گزارش نیویورک تایمز درباره احتمال افشاگری های تازه درباره رسوایی اوکراین گیت، خبرها حاکی از آن است که دومین مقام اطلاعاتی آمریکا هم برای افشاگری درباره این رسوایی اعلام آمادگی کرده است.

شبکه ای بی سی نیوز در خبری اختصاصی گزارش داد، مارک زید که پیشتر به عنوان عنوان وکیل افشاگر پرونده رسوایی اوکراین گیت کار خود را آغاز کرده بود، امروز یکشنبه با پا پیش گذاشتن دومین افشاگر در رابطه با تماس تلفنی رئیس جمهور آمریکا با همتای اوکراینی او، به عنوان وکیل او نیز فعالیت خود را آغاز کرده است.

به گفته مارک زید، افشاگر دوم که او هم مانند افشاگر اول یک مقام اطلاعاتی آمریکا است، بعد از صحبت با بازرس کل آمریکا تصمیم گرفت که در رابطه با تماس تلفنی ترامپ با ولودیمیر زلنسکی افشاگری کند.

بنا بر گزارش ای بی سی نیوز، وجود دومین افشاگر (در رابطه با رسوایی اوکراین گیت و تماس تلفنی جنجالی رئیس جمهور آمریکا و اوکراین) می تواند باعث تضعیف ترامپ شود.

وکیل این دو افشاگر رسوایی اوکراین گیت که هر دو مقام اطلاعاتی آمریکا هستند، در مصاحبه خود با ای بی سی نیوز گفت که موکلانش از حمایت کامل قانون برخوردار هستند.

شبکه ای بی سی نیوز ضمن انتشار خبر پا پیش گذاشتن دومین افشاگر در رابطه با رسوایی اوکراین گیت، هنوز به جزئیاتی در رابطه با افشاگری های او اشاره نکرده است.

پا پیش گذاشتن دومین افشاگر در رابطه با این موضوع جنجالی در حالی اجرا شده که نیویورک تایمز پیشتر گزارش داده بود یک مقام اطلاعاتی دیگر که از تعاملات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با رئیس جمهور اوکراین احساس خطر کرده است، در حال بررسی این موضوع است که آیا اطلاعات بیشتری را درباره تماس تلفنی ترامپ با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین فاش کند یا خیر.

در گزارش این روزنامه آمریکایی آمده بود که این مقام اطلاعاتی آمریکا در صورتیکه بخواهد افشاگری های بیشتری درباره اوکراین گیت مطرح کند به منظور تضمین مصونیت حقوقی خود، باید در بازرسی کل آمریکا طرح شکایت کند.

گفته می شود که مقام دوم اطلاعاتی جزو افرادی است که تحت بازپرسی مایکل اتکینسون بازرس کل جامعه اطلاعاتی آمریکا قرار گرفته تا اتهامات افشاگر اول علیه ترامپ را مورد تأیید قرار دهد.

طبق گزارش نیویورک تایمز، اتکینسون روز جمعه هفته گذشته به نمایندگان کنگره درباره چگونگی اثبات اظهارات افشاگر قضیه اوکراین گیت توضیح داده است اما هنوز تعیین نیست که آیا وی نمایندگان کنگره را در جریان قصد افشاگر دوم برای طرح شکایت علیه ترامپ قرار داده یا خیر.

افشاگر اول، یکی از مأموران سیا بوده که طبق گزارش رسانه های آمریکایی برای نظارت بر عملکرد اعضای ارشد دولت در کاخ سفید گماشته شده بود و افشاگری او روشن کرده که ترامپ با هدف بی اعتبار کردن جو بایدن رقیب بالقوه اش در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 میلادی، از اختیارات رئیس جمهور و روابط خارجی آمریکا سوء استفاده کرده است (جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس

به "دومین افشاگر اوکراین گیت هم پا پیش گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین افشاگر اوکراین گیت هم پا پیش گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید