دست کم 65 تن از اصحاب رسانه در 2017 در جهان کشته شده اند

به گزارش وبلاگ خبری مَثَل، سازمان خبرنگاران بدون مرز امروز (سه شنبه) گزارش داد، دست کم 65 تن از اصحاب رسانه در سراسر جهان حین انجام وظیفه در سال جاری میلادی کشته شده اند.

دست کم 65 تن از اصحاب رسانه در 2017 در جهان کشته شده اند

به گزارش وبلاگ خبری مَثَل، به نقل از خبرگزاری رویترز، در میان کشته شدگان 50 روزنامه نگار حرفه ای، هفت شهروند خبرنگار و هشت تن از سایر حوزه های رسانه ای وجود دارند. پنج مورد از خطرناک ترین کشورها سوریه، مکزیک، افغانستان، عراق و فیلیپین هستند. در میان کشته ها، 35 تن در مناطق شاهد درگیری مسلحانه وجود دارند و 30 تن دیگر هم در خارج از این مناطق کشته شده اند.

39 تن از آنان مستقیما به علت کار خبرنگاری مانند گزارش فساد سیاسی و یا جرایم سازمان یافته کشته شده اند و 26 تن دیگر حین کار با حوادثی مثل انفجار بمب یا برخورد ترکش و یا موارد دیگر به کام مرگ کشیده شده اند. کاتیا گلوگر، از اعضای هیئت وبلاگ خبری مَثَل بدون مرز می گوید: این آمارها هشدارآمیز است که این تعداد روزنامه نگار در خارج از مناطق جنگی کشته شدند. در بسیار از کشورها مجرمان تصور می کنند که اگر خشونت آنها علیه اصحاب رسانه باشد، می توانند از مجازات مصون باشند.

این سازمان گفت، بیش از 300 تن از اصحاب رسانه اکنون در زندان ها به سر می برند که بیشترین تعداد آنها در پنج کشور ترکیه، چین، سوریه، ویتنام و ایران است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دست کم 65 تن از اصحاب رسانه در 2017 در جهان کشته شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دست کم 65 تن از اصحاب رسانه در 2017 در جهان کشته شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید