خبرنگاران اردکانیان: عراق در چارچوب قرارداد با ایران پرداخت ها را انجام می دهد

به گزارش وبلاگ خبری مَثَل، تهران - خبرنگاران - وزیر نیرو گفت: دلیلی برای نگرانی درباره پرداخت های مربوط به صادرات برق به کشور عراق وجود ندارد و این امر در چارچوب قرارداد بین دو طرف انجام می گردد.

خبرنگاران اردکانیان: عراق در چارچوب قرارداد با ایران پرداخت ها را انجام می دهد

رضا اردکانیان روز یکشنبه در حاشیه مراسم رونمایی از 35 پروژه سازوکاری صنعت آب و برق در محل وزارت نیرو و در جمع وبلاگ خبری مَثَل و در پاسخ به وبلاگ خبری مَثَل اضافه نمود: ایران در ارتباط با اجرای قرارداد صادرات برق به کشور عراق و نیز سایر کشورهایی که مبادلات انرژی وجود دارد، هیچ گونه مسئله ای نیست.

وی اضافه نمود: تاخیرهایی در دریافت منابع وجود داشت، اما برنامه ریزی مناسب هم داده شده و در سفر روز گذشته وزیر امورخارجه عراق به ایران رییس بانک تجارت عراق که طرف پرداخت نماینده به ایران است، حاضر بود.

وزیر نیرو گفت: طرف عراقی نشست هایی با همکاران وزارت نیرو داشتند و مذاکره هایی انجام شد و در چارچوبی که در قرارداد ذکر شده، دلیلی برای نگرانی نداریم.

وی اضافه نمود: پیگیری چنین اخباری از وزارت نیرو توسط رسانه ها جای قدردانی دارد و شیوه کارخوبی است.

وزیر نیرو در ادامه با اشاره به اهم پروژه های بهره برداری شده گفت: امروز هفته چهل و سوم پویش #هرهفته-الف-ب-ایران بود که به طرح های سازوکاری صنعت آب و برق اختصاص داشت. از ابتدای سال طرح های این صنعت را به دو بخش ساخت شامل احداث نیروگاه ها، سدها، شبکه های آب و فاضلاب و تصفیه خانه ها و طرح های ساز و کاری که بیشتر ناظر بر تسهیل در اجرای طرح ها و خدمت رسانی است.

به گفته وی، طرح های سازوکارهایی موجب گردش سریع تر کار، کاهش هزینه ها، افزایش بازدهی، بهره وری و نظایر آن می گردد.

وی با بیان اینکه امروز در مجموع 35 طرح سازوکاری در بخش آب و برق رونمایی شد، اضافه نمود:براساس این طرح های متعدد، چند طرح دارای اهمیت است که از جمله گردشگری آبی که با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کوشش می گردد با قراردادهایی که امضا شده و درحال اجراست، بتوانیم سایت های بیش از 300 سد کشور را در اختیار موضوع گردشگری قرار دهیم و سرمایه گذاران با منابع خود بتوانند در چارچوب مقررات و ضوابط برای ملاحظات زیست محیطی آب مشخص شده، امکاناتی را فراهم نموده تا مردم بتوانند در فصل های مناسب به شکل منظم از آن استفاده نمایند.

وزیر نیرو با اشاره به تدوین لایحه جدید برای قانون آب کشور، گفت: این قانون توزیع عادلانه آب که در حال حاضر در کشور اجرا می گردد، اوایل دهه شصت تصویب و ابلاغ شد و دغدغه اصلی آن توزیع عادلانه آب بوده است.

اردکانیان گفت: اکنون با توجه به افزایش جمعیت، تغییر اقلیم، اهمیت حفظ منابع، ملاحظات زیست محیطی و ملاحظات حفاظت منابع آب باید این موارد را مورد نظر قرار داده و قانونی داشته باشیم که ناظر بر سال ها و دهه های پیش رو باشد.

وی اضافه نمود: کار تدوین این لایحه بر اساس یک نظام مشارکتی شروع و به دولت دوازدهم ارایه شده تا جهت آنالیز را سپری و در همین دولت به مجلس ارایه شد و اساس کار به مشارکت است و پیش نویس این قانون تهیه و در معرض اظهار نظر بوده و همکاران وزارت نیرو با برگزاری جلسات منظم، از همه فعالان و صاحبنظران در سازمان دولت و خارج از دولت در دانشگاه ها و مجموعه های مردم نهاد دعوت می گردد تا نظرات خود را در این زمان و مقاطع بعدی منعکس نمایند.

به گزارش وبلاگ خبری مَثَل، آمارهای غیررسمی حاکی از رسوب پنج میلیارد دلار طلب ایران از عراق در بانک مرکزی این کشور رسوب نموده که شرایط تحریم مانع از واریز به حساب ایران شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران اردکانیان: عراق در چارچوب قرارداد با ایران پرداخت ها را انجام می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اردکانیان: عراق در چارچوب قرارداد با ایران پرداخت ها را انجام می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید