خبرنگاران آمریکا عملیات نظامی در افغانستان را متوقف کرد

به گزارش وبلاگ خبری مَثَل، تهران - خبرنگاران - اسکات میلر فرمانده ارتش آمریکا در افغانستان روز شنبه گفت: به عنوان بخشی از توافق کاهش خشونت با طالبان عملیات نظامی آمریکا در افغانستان متوقف شده است.

خبرنگاران آمریکا عملیات نظامی در افغانستان را متوقف کرد

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، ژنرال اسکات میلر در یک نشست خبری با حضور وزیران امور داخله و دفاع افغانستان گفت: ایالات متحده طبق توافق برای کاهش خشونت پیش از توافق صلح احتمالی، عملیات نظامی تهاجمی در افغانستان را علیه طالبان متوقف کرده است.

میلر افزود: عملیات ما در این مرحله دفاعی است. عملیات تهاجمی خود را به عنوان بخشی از تعهدات خود متوقف کردیم، اما همچنان متعهد به دفاع از نیروهای خود هستیم.

فرمانده ناتو در افغانستان، کاهش خشونت را یک دوره آزمایشی توصیف کرد که در آن ایالات متحده و نیروهای دولتی افغانستان در صورت حمله، حق دفاع از خود را حفظ می کنند.

وی افزود: این یک تلاش شرطی است. این یک دوره آزمایشی است همه ما به دنبال این هستیم تا ببینیم همه طرفها قادر به انجام تعهدات خود هستند.

زمان کاهش خشونت ها در افغانستان از ساعت 12 جمعه شب سوم اسفند ماه آغاز شده و تا یک هفته ادامه خواهد یافت. در هفتمین روز هفته کاهش خشونت، قرار است آمریکا و طالبان توافقنامه خاتمه جنگ را امضا کنند.

طالبان و مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در بیانیه های جداگانه ای گفتند که توافق کرده اند؛ پس از آتش بس جزئی یک هفته ای، 29 فوریه (دهم اسفند) در دوحه پایتخت قطر توافق صلح را امضا کنند.

پمپئو در بیانیه خود با اشاره به اینکه گفت وگوها میان طالبان و دولت افغانستان به زودی آغاز خواهد شد گفت: در صورتی که اجرای این تفاهم نامه با موفقیت انجام شود، انتظار می رود که امضای توافق میان آمریکا و طالبان محقق شود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران آمریکا عملیات نظامی در افغانستان را متوقف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمریکا عملیات نظامی در افغانستان را متوقف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید