حذف ارز با نرخ رسمی برای واردات ماشین آلات و تجهیزات کالا های اساسی

هیئت دولت به پیشنهاد وزارت صمت و بانک مرکزی، ماشین آلات و تجهیزات تولیدکننده کالا های اساسی را از فهرست کالا هایی که مشمول دریافت ارز با نرخ اعلامی بانک مرکزی هستند، حذف کرد.

حذف ارز با نرخ رسمی برای واردات ماشین آلات و تجهیزات کالا های اساسی

به گزارش ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت؛ هیئت دولت به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی، ضمن اصلاح مصوبه قبلی خود ماشین آلات و تجهیزات تولیدکننده کالا های اساسی را از فهرست کالا هایی که مشمول دریافت ارز با نرخ اعلامی بانک مرکزی می باشند، حذف کرد.

هیئت وزیران در جلسه ششم شهریور 1398 به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی، با اصلاح مصوبه پیشین خود ماشین آلات و تجهیزات تولیدکننده کالا های اساسی را از فهرست کالا هایی که مشمول دریافت ارز با نرخ اعلامی بانک مرکزی می باشند، حذف کرد.

برهمین اساس، این اصلاحیه به جزء در مواردی که تا ابلاغ این مصوبه برای آنها ارز تأمین شده از ابتدای سال 1398 لازم الاجرا است.

هم چنین غیرقابل نظارت بودن ماشین آلات و تجهیزات تولیدکننده کالا های اساسی از نظر قیمت، تبعیض بین شاخه های مختلف صنعت و کمک به تولید داخل و ایجاد انگیزه برای خرید ماشین آلات تولید داخل به جای واردات از مهم ترین دلایل اصلاح این مصوبه است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "حذف ارز با نرخ رسمی برای واردات ماشین آلات و تجهیزات کالا های اساسی" امتیاز دهید

1 کاربر به "حذف ارز با نرخ رسمی برای واردات ماشین آلات و تجهیزات کالا های اساسی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف ارز با نرخ رسمی برای واردات ماشین آلات و تجهیزات کالا های اساسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید