تشخیص 13 نوع سرطان با یک قطره خون

به گزارش وبلاگ خبری مَثَل، روش توشیبا قادر به تشخیص 13 نوع سرطان مختلف از قبیل: سرطان های معده، مری، ریه، کبد، مجاری صفراوی، لوزالمعده، روده، تخمدان، پروستات، مثانه، پستان و همچنین سارکوم و گلیوما است.

تشخیص 13 نوع سرطان با یک قطره خون

شرکت ژاپنی توشیبا به تازگی خبر از ابداع یک فناوری داده است که می تواند تنها با آزمایش یک قطره خون، 13 نوع سرطان را با دقت 99 درصد تشخیص دهد. روشی جدید، ایمن و سریع برای تشخیص 13 نوع مختلف سرطان توسط شرکت توشیبا ابداع شده است.

این شرکت می گوید که یک فناوری ایجاد نموده است که دارای دقت 99 درصدی است و برای انجام این کار فقط به یک قطره خون احتیاج دارد.

این روش تشخیصی با همکاری بین موسسه تحقیقات ملی سرطان ژاپن و دانشگاه پزشکی توکیو ابداع شده است.

البته چند سال طول خواهد کشید تا این فناوری تشخیصی توشیبا در موسسات دولتی مورد استفاده عمومی قرار گیرد. طبق گفته گروه هایی که روی آن کار می نمایند، این دستگاه طی چند سال آینده تجاری می گردد و سال آینده آزمایشات خود را شروع می نماید.

امید است که از این روش برای ارتقاء درمان سرطان در مراحل اولیه بیماری استفاده گردد. این روش با آنالیز انواع و غلظت مولکول های میکروآر. ان. ای (microRNA) که از سلول های سرطانی در جریان خون ترشح می شوند، کار می نماید.

گفتنی است که شرکت های دیگر نیز از روش تشخیص سرطان از نمونه خون استفاده می نمایند. با این حال کوجی هاشیموتو دانشمند ارشد تحقیقات آزمایشگاه توشیبا می گوید: روش ما در مقایسه با روش های شرکت های دیگر دارای الاترین دقت در تشخیص سرطان، کمترین زمان مورد احتیاج برای تشخیص و پایین ترین هزینه است.

روش توشیبا قادر به تشخیص 13 نوع سرطان مختلف از قبیل: سرطان های معده، مری، ریه، کبد، مجاری صفراوی، لوزالمعده، روده، تخمدان، پروستات، مثانه، پستان و همچنین سارکوم و گلیوما است.

آنچه حتی از تشخیص 13 نوع سرطان مختلف با استفاده از تنها یک قطره خون برجسته تر است این است که تراشه کوچک این شرکت می تواند این تشخیص را تنها در مدت زمان دو ساعت انجام دهد. علاوه بر این، هزینه آن فقط 180 دلار است.

این فناوری با توجه به دقت بسیار بالا، هزینه کم، تشخیص سریع و تشخیص انواع سرطان می تواند به یک ابزار اساسی در مطب پزشکان در سراسر دنیا تبدیل گردد.

منبع: فرادید

به "تشخیص 13 نوع سرطان با یک قطره خون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشخیص 13 نوع سرطان با یک قطره خون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید