تراکنش های بانکی بدون کد ملی از یکشنبه برگشت می خورد

به گزارش وبلاگ خبری مَثَل، معاون فناوری های نوین بانک مرکزی گفت: از 5 بهمن ماه تراکنش های بدون کد ملی برای شخص حقیقی یا شناسه ملی برای شخص حقوقی در ساتنا برگشت می خورد.

تراکنش های بانکی بدون کد ملی از یکشنبه برگشت می خورد

مهران محرمیان در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: این اقدام تأثیری بر فعالیت مشتریانی که اطلاعات هویتی ایشان نزد بانک ها موجود است نخواهد داشت و هشداری است برای اشخاصی که کد یا شناسه ملی ندارند یا به بانک اعلام نکرده اند.

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی پیش ازاین نیز در خصوص شناسایی هویت تراکنش های بانکی اعلام کرده بود: در راستای اجرای قانون از چند سال قبل به دنبال آن بودیم که از هویت تمام تراکنش های بانکی مطمئن شویم و بتوانیم از انجام تراکنش هایی که مشخص نیست به کدام شخص حقیقی یا حقوقی مربوط هستند جلوگیری کنیم و در این زمینه، تا به امروز فعالیت ها و اقدامات زیادی به ویژه در تعامل با سازمان ثبت احوال، سازمان ثبت شرکت ها، وزارت کشور و سایر نهادهای ذی ربط اجرا شده است.

محرمیان با بیان اینکه مقدمات اجرای کامل قانون فراهم شده است، گفته بود: در صورتی که تراکنش ساتنای هم وطنان گرامی برگشت داده شد، می توانند مشکل را از طریق بانک مبدأ پیگیری و بانک موظف به راهنمایی و همکاری برای حل مشکل است.

به گفته او، با توجه به مهلت طولانی که برای اجرای این قانون در نظر گرفته شده بود، زمان مشخص شده تمدید نخواهد شد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "تراکنش های بانکی بدون کد ملی از یکشنبه برگشت می خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تراکنش های بانکی بدون کد ملی از یکشنبه برگشت می خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید