برگزاری آزمون استخدامی آموزشیاران نهضت ظرف هفته آینده ، پرداخت معوقات حق التدریس ها تا خاتمه سال

به گزارش وبلاگ خبری مَثَل، وزیر آموزش و پرورش درباره زمان پرداخت معوقات حق التدریس ها گفت: همه تلاشمان این است که معوقات را قبل از سرانجام سال بپردازیم. همکاران فرهنگی ما حقوقشان را در ماه دریافت کرده اند، اما برخی به علت کمبود معلم اضافه تدریس داشته اند و ساعاتی بیشتر تدریس کرده اند که متاسفانه در سال جاری هنوز پرداخت نشده و از سازمان برنامه قول گرفتیم که به سرعت منابع لازم تامین شود.

برگزاری آزمون استخدامی آموزشیاران نهضت ظرف هفته آینده ، پرداخت معوقات حق التدریس ها تا خاتمه سال

به گزارش وبلاگ خبری مَثَل، محسن حاجی میرزایی در حاشیه آیین بازگشایی مدرسه دخترانه خیرساز مولود اسلامیه در منطقه 8 آموزش و پرورش تهران با بیان اینکه آمدیم اینجا تجلی عشق و محبت را ببینیم گفت: انسان تحت تاثیر قرار می گیرد که فرزندان این سرزمین چه نیروهای خوش فکر، خلاق و مسئولیت پذیری هستند. این مدرسه توسط جوانان متعهد ساخته شد.

وی اضافه نمود: کار مدرسه سازی جزو باارزش ترین اقدامات است و نیازمند مشارکت همه دلسوزانی هستیم که می توانند در این کار خیر به ما کمک کنند. این کار از یک سو فضای مورد نیاز ما را تامین می کند و از سوی دیگر فرهنگی را ترویج می کند که جامعه ما نیازمند آن است، فرهنگ مسئولیت پذیری و مشارکت در ساختن جامعه؛ نیازمند توسعه و شکل گیری این فرهنگ هستیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه وضع تهران در فضای آموزشی نسبت به استان های دیگر نامطلوبتر است و رشد جمعیت دانش آموزی بالاست گفت: اخیرا از مدرسه ای در فشافویه بازدید داشتم در آنجا رشد جمعیت دانش آموزی 9.2 درصد بود. تهران نیازمند اهتمام ویژه است. دولت و خیرین باید کمک کنند.

به گفته حاجی میرزایی مهر ماه سال جاری 10 هزار کلاس درس و بهمن ماه 4600 کلاس را افتتاح شده اما همچنان نیازمند ساخت فضاهای آموزشی هستیم.

وی درباره زمان پرداخت معوقات حق التدریس ها گفت: همه تلاشمان پرداخت معوقات قبل از پایان سال است. همکاران فرهنگی ما حقوقشان را در ماه دریافت کرده اند، اما برخی به علت کمبود معلم اضافه تدریس داشته اند و ساعاتی بیشتر تدریس کرده اند که متاسفانه در سال جاری هنوز پرداخت نشده و از سازمان برنامه قول گرفتیم که به سرعت منابع لازم تامین شود.

وی اضافه نمود: برخی خریدخدمتی هستند که از طریق ارتباط با مجموعه و شرکت هایی که این مدارس را اداره می کنند حقوقشان به طور کامل پرداخت نشده و ما باید تعهداتمان را در قبال شرکت ها و آنها باید تعهداتشان را در قبال معلمان ایفا کنند. امیدواریم همه این تعهدات و بخشی از مطالبات اداری کارکنان را تا آخر سال تسویه کنیم.

تعیین تکلیف استخدام آموزشیاران نهضت سواد آموزی

وزیر آموزش و پرورش درباره تعیین تکلیف استخدامی آموزشیاران نهضت سواد آموزی نیز گفت: در مورد آموزشیاران مشکل جدی وجود ندارد. بخش عمده ای می توانند در آزمون درنظر گرفته شده شرکت کنند و اگر پیروز شدند یک دوره یکساله آموزش می بینند. این آزمون هفته آینده برگزار خواهد شد. اخیرا پرونده ها تکمیل شده و زمانبندی تعیین شده است. اما درباره مربیان پیش دبستانی آنها که حقوقشان را از آموزش و پرورش دریافت کرده اند و از قبل سال91 با ما همکاری کرده اند مشمول می شوند اما آنها که از ما ابلاغ نداشته و یا حقوقشان را از ما دریافت نکرده اند مشمول نیستند. اینها باید در آزمونهای استخدامی عمومی شرکت کنند.

وزیر آموزش و پرورش درباره اطلاعیه سازمان سنجش و عدم برگزاری کنکور در برخی کشورها گفت: از اقدام سازمان سنجش اطلاعی ندارم چه کرده است. آنها استانداردهای خاص خود دارند اما اگر مسئله ای برای دانش آموزان ایجاد شود ما پیگیری می کنیم.

دانش آموزان پیک نوروزی ندارند

وی همچنین با بیان اینکه شرط افزایش سقف سنی برای دانشگاه فرهنگیان تغییری نکرده و بالا بردن سن، محدودیت قانونی دارد گفت که عید 99 هم پیک نوروزی نداریم. چندسالی است تکالیف مهارتی آمده و به شکل پیک نیست.

وی درباره مدارس شعب اخذ رای برای انتخابات گفت: همکاری خوبی با وزارت کشور داریم. عمده انتخابات روی دوش آموزش و پرورش است. مدیران و مدارس ما در برگزاری انتخابات مشارکت موثر دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برگزاری آزمون استخدامی آموزشیاران نهضت ظرف هفته آینده ، پرداخت معوقات حق التدریس ها تا خاتمه سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری آزمون استخدامی آموزشیاران نهضت ظرف هفته آینده ، پرداخت معوقات حق التدریس ها تا خاتمه سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید