استاندار گلستان: برای حیات استان نیازمند ورود آب به خلیج گرگان هستیم

به گزارش وبلاگ خبری مَثَل، استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت خلیج گرگان در آینده استان، گفت: برای حیات استان نیازمند ورود آب با هر روش پیشنهادی به خلیج گرگان هستیم.

استاندار گلستان: برای حیات استان نیازمند ورود آب به خلیج گرگان هستیم

به گزارش وبلاگ خبری مَثَل به نقل از استانداری گلستان، هادی حق شناس در نشست تخصصی خلیج گرگان که با حضور باقرزاده کریمی مدیر کل دفتر حفاظت و احیای تالاب سازمان حفاظت محیط زیست، مسئولین و اعضای هیات علمی دانشگاه ها که در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه از 40 هزار هکتار مساحت خلیج گرگان تاکنون 8 هزار هکتار خشک شده شده و برای ادامه حیات مردم استان نیازمند ورود آب به خلیج گرگان هستیم.

وی اضافه نمود: ما هیچ مانعی برای ادامه مطالعات نداریم و از مشاور پروژه می خواهیم ظرف مدت 3 ماه آینده مطالعات خود را بروز کند و در عین حال دانشگاه شهید بهشتی نیز در این راستا مطالعات لازم را انجام و به استان ارائه دهد.

استاندار گلستان یادآور شد: باید ارتباط بین خلیج گرگان با دریای خزر برقرار شود و البته نوسانات آب دریای خزر فاقد دوره زمانی منظم است.

حق شناس گفت: لایروبی در بنادری همچون نوشهر، انزلی و امیرآباد امری طبیعی است و اگر چنانچه حتی یک سال لایروبی صورت نگیرد امکان پهلو گیری کشتی ها وجود ندارد.

وی ادامه داد: ما تاکیدی بر لایروبی در خلیج گرگان نداریم اما بر این باوریم که احیای خلیج نیازمند آب است و باید تمام دستگاه های متولی در این راستا همکاری لازم را داشته باشند.

همچنین در این نشست مدیر کل دفتر حفاظت و احیای تالاب سازمان حفاظت محیط زیست، اظهار کرد: باید نگاهی جامع در زمینه تالاب ها داشته باشیم.

مسعود باقرزاده کریمی اضافه نمود: خلیج گرگان جزء اولویت هاست و باید توجه داشته باشیم که در تالاب ها گاهی مشکل در بالادست است که باید در رفع آن کوشا باشیم و سازمان حفاظت محیط زیست آمادگی ارائه طرح جامع و اجرای آن را در خلیج گرگان دارد.

در این نشست اساتید دانشگاه، اعضای هیات علمی و مدیران استان نقطه نظرات خود را پیرامون خلیج گرگان ارائه کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "استاندار گلستان: برای حیات استان نیازمند ورود آب به خلیج گرگان هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار گلستان: برای حیات استان نیازمند ورود آب به خلیج گرگان هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید