احداث عملیات اجرایی احداث قطعه نخست خط 10 مترو از هفته آینده

به گزارش وبلاگ خبری مَثَل، تهران (پانا) - اواخر هفته آینده طی مراسمی با حضور شهردار تهران، عملیات اجرایی احداث نخستین قطعه از خط 10 مترو رسما شروع خواهد شد.

احداث عملیات اجرایی احداث قطعه نخست خط 10 مترو از هفته آینده

به گزارش روابط عمومی مترو، علی امام مدیرعامل شرکت مترو با اعلام مطلب فوق اضافه نمود: مراحل احداث خط 10 مترو تهران به عنوان یکی از خطوط جدید این شبکه، در 5 فاز عملیاتی برنامه ریزی شده است که قطعه نخست آن از میدان دریاچه شهدای خلیج فارس تا میدان کتاب به طول 5/14 کیلومتر خواهد بود. در واقع عملیات اجرایی این قطعه با حفاری شفت ورود دستگاه حفار مکانیزه (TBM) از ایستگاه موسوم به میدان دریاچه شهدای خلیج فارس شروع می گردد و در ادامه قطعات بعدی به مرور زمان در دستور ساخت قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت مترو در ادامه گفت: فرآیند حفاری و ساخت تونلهای خط 10 عمدتا با استفاده از دستگاه حفار مکانیزه تمام مقطع صورت می پذیرد. در چنین حالتی پیش بینی می گردد در صورت تأمین به موقع منابع اقتصادی مورد احتیاج، حداقل 4 سال زمان برای احداث قطعه نخست احتیاج باشد. اما توالی و فرایند ساخت دیگر قطعات خط 10 نیز مد نظر قرار بوده و امیدواریم عملیات اجرایی قطعه دوم این خط که از میدان دریاچه شهدای خلیج فارس تا وردآورد به طول تقریبی 6 کیلومتر امتداد می یابد با فاصله ای اندک از شروع قطعه نخست شروع گردد.

لازم به ذکر است خط 10 مترو تهران از جمله 4 خط جدید این شبکه به حساب می آید که بهمن ماه سال 1398 در طرح جامع حمل و نقل ریلی پایتخت به تصویب رسید و در خرداد ماه سال 1399 جهت اجرا به شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) ابلاغ شده است.

این خط به طول کلی 43 کیلومتر با 35 ایستگاه، از محدوده قنات کوثر در تقاطع بزرگراه های شهید زین الدین و شهید باقری شروع شده و در نهایت به ایستگاه وردآورد از خط 5 مترو تهران متصل خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "احداث عملیات اجرایی احداث قطعه نخست خط 10 مترو از هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احداث عملیات اجرایی احداث قطعه نخست خط 10 مترو از هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید